ایزابلا ویمز؛ جرقه موفقیت در 14 سالگی

آنچه که ایزابلا ویمز (Isabella Weems) واقعاً میخواست یه ماشین دست دوم داشته باشه. تمایل او به ای ماشین، زنجیره ای از حوادث رو به حرکت دراورد که منجر به هدایت نوجوان آریزونایی ایجاد یه کار چند میلیون دلاری شد. ویمز، اکنون 17 سالشه، بنیانگذار Origami Owl ، یه شرکت جواهرات سفارشیه که کارآفرینان رو به فروشندگان تبدیل میکنه. شرکتی که اون تو سال 2010 تو سن 14 سالگی تأسیس کرد، تو سال 2012، 24 میلیون دلار درآمد از اون کسب کرد و طبق اعلام این شرکت انتظار میره که امسال به 250 میلیون دلار برسه. بریم ببنیم چطور یک دختر 14 ساله به این جا رسید؛ در ادامه با معرفی و بررسی تبلیغ سالاران در سامتا همراه باشید.

بیوگرافی ایزابلا ویمز

ایزابلا ویمز یک کارآفرین و ستاره TikTok و همچنین صاحب جواهرات سفارشی Owami Owl  هستش. ویمز در 17 ژوئن 1996 تو چندلر در آریزونا متولد شد. نام پدرش ویم وارن و مادرش آدی هستش. بلا یک خواهر کوچک تر به نام آدی داره که اون موهای بلوند و چشمانی خاکستری داره. بلا ویز از 14 سالگی تجارت خودش رو شروع و برنامه ریزی کرد. اون تو سن جوانی جواهرت خودش رو تو بین مهمانی ها و خانواده ها به فروش میرسوند.

ویمز کسب و کاری به نام Origami Owl Jewelry Custom داره که یک تجارت مستقیم هستش و حدود 50000 کسب و کار مستقل داره. صاحبان مشاغل از ایالات متحده آمریکا و همچنین کانادا هستن. بلا با دالین لمبرت ازدواج کرده که اون یک ستاره آمریکایی در یوتیوب هستش. این زوج به جهان سفر کردن و اخیراً از بورا بازگشتن. بلا و دالین همچنین یک کانال یوتیوب به نام Dellavlogs  رو با هم اداره میکنن و تو این زمینه موفقن.

شروع ایده های ایزابلا ویمز

تو 14 سالگی ویمز اعلام کرد که احساس میکنه برای شانزدهمین سالگرد تولدش یک ماشین هدیه مناسبی براش هستش، اما پدر و مادرش، وارن و آدی، به اون گفتن که به جای اعتماد به بودجه اون ها، باید کسب و کار خودش رو بدست بیاره. اون ها به اون پیشنهاد دادن که شغلی رو راه اندازی کنه.

بلا ویز گفت: «من شروع به تحقیق و جستجو درباره ایده ها کردم. من فکر کردم که خب چه میشد اگر شما میتونستین جواهراتی با جذابیت بیشتری درست کنین؟»  ایزابلا ویمز از والدینش خواست که 350 دلاری که از شغال پرستاری از کودک به دست آورده بود رو برای خرید قطعات عمده خرج کنه.

بلا گفت: «ما فروش محصولات خود را در مهمانی های دوستانه و بوتیک ها و هر نمایشگاه جواهراتی که میتونستیم در اون شرکت کنیم آغاز کردیم». او خط فروش خودش رو آغاز کرد. تو سال 2010 ویمز به موقع کیوسکی رو تو فروشگاه چندلر آریزونا برای خریداران جمعه سیاه باز کرد. این شرکت تو سال 2011 بستر فروش مستقیم رو پذیرفت و حدود 280،000 دلار درآمد کسب کرد. درآمد سال بعد مانند موشک عمل کرد و 86 برابر شد.

رشد Origami Owl و درآمد اون چشمگیر بود، اما این ارقام با توجه به نیاز شرکت به قطعات و لیست پرسنلبه سرعت کمتری پیش میرفت. اگرچه این شرکت حاشیه سودش رو اعلام نکرد، اما در حال حاضر حدود 373 کارمند تو اونجا مشغول به کار هستن که بیشتر اون ها تو انبار کار میکنن.

ویمز تو تجارت جواهرات تنها نیست. تیم اجرایی Origami Owl شامل مادرش وارن و پدرش کریسی  هستش که یکی از بنیانگذاران اون هستن و با او تو تیم طراحی محصولات شرکت همکاری میکنن. امروزه اون نقش پشتیبانی رو شرکت بر عهده داره.

سایر اعضای خانواده که ایزابلا ویمز رو تو ساخت تجارتش یاری میدن، عموی اون جان ویمز، معاون رئیس IT هستش و همچنین عمه اون به نام جسیکا رینهارت که تو بازاریابی این شرکت کمک کرده. عموی دیگه اون، جف رینهارت، مدیر ارشد عملیاته. خانواده اون صاحبان شرکت هستن، اما شرکت درصد سهامشون رو اعلام نخواهد کرد.

تولید اوریگامی بوف

بلا ویمز هرگز خودش رو به عنوان بنیانگذار نوجوان یک شرکت چند میلیون دلاری نمیدید. تنها چیزی که اون میخواست چند هزار دلار برای یک ماشین بود.

اون گفت: «هنگامی که 14 ساله بودم، نزد پدر و مادرم رفتم و به اون ها گفتم كه برای تولد 16 سالگی خودم یک كامیون سفید میخوام. اون ها گفتن من صاحب اون نخواهم شد مگه اینکه خودم بتونم اون رو به دست بیارم و تو خانواده ما اگه چیزی میخوای، باید برای اون کار کنی. به نظر میرسید که همه افراد دبیرستان من یک ماشین دارن، بنابراین من ناامید شدم، اما به تصمیم اون ها احترام گذاشتم».

در حالی که بلا ویز در حال طوفان فکری بود که چگونه میتونه برای به دست آوردن پول اتومبیل اقدام کنه، به طور خودکار جواهرات به ذهنش خطور کردن. به عنوان یک دختر کوچک، برخی از خاطرات خوب اون هنگام بازدید از فروشگاه مهره با مادرش، انتخاب موارد مورد علاقه و ادغام اون ها تو گردنبندها و دستبندها برای خودش و دوستانش بود. به عنوان یک بچه زیرک، این کار کاملاً مناسب به نظر میرسید. تو اون لحظه، اوریگامی بوف متولد شد.

ساخت جواهرات لذت بخش بود، اما فروش اون ها داستانی متفاوت داشت. به عنوان یک دختر 14 ساله، اون به سختی میتونست خودش و طرح هاش رو به فروش برسونه. ایزابلا ویمز گفت: «من جلوی صداهای منفی رو گرفتم و به صدای کسانی که از من حمایت میکردن گوش میکردم، فقط با ایمان ادامه دادم و اعتقاد داشتم که میتونم این کار رو انجام بدم و همه چیز همانطور که قرار بود پیش رفت. من میدونستم که اگه تمام تلاشم رو بکنم، از نتیجه کار راضی خواهم بود».

سرانجام موفقیت به دست اومد، اما روزها و شب های طولانی و فداکاری های جدی وجود داشت، هم به شخصه و هم به عنوان یک خانواده قبل از اینکه اون شرکت واقعاً بزرگ بشه. بلا تمام روز رو تو کلاس های دبیرستانش و سپس تمام بعد از ظهر و عصر رو تو کیوسک مرکز خرید خودش میگذروند و طرح های خودش رو میفروخت. اون سعی کرد به عنوان یک نوجوان زندگی عادی رو داشته باشه، تو تئاتر، گروه کر، نمایش های موسیقی شرکت کنه، اما این کار سخت بود.

«روزهای زیادی وجود داشت که احساس میکردم بیش از حد احساس فشار میکنم و دیگه نمیتونم این کار رو انجام بدم. اداره مشاغل و دانش آموز دبیرستان بودن کار آسونی نیست. یک شب یادم میاد که تو کیوسک خودم کار میکردم و احساس میکردم نمیتونم از پس همه کارا بربیام. من برای چند نفر از دوستانم متنی ارسال کردم و در عرض 30 دقیقه همه اون ها اونجا حضور پیدا کردن و به من کمک کردن».

موفقیت های ایزابلا ویمز

موفقیت-های-ایزابلا-ویمز

احاطه خود با افراد بزرگ عامل موفقیت ایزابلا ویمز بود. شما تو زندگی به تنهایی نمیتونین کاری انجام بدین، بنابراین دور و بر خودتون رو با افرادی که به شما ایمان دارن محاصره کنید. والدین بلا اون رو تو هر مرحله ای از این سفر دوست داشتن و از اون حمایت کردن. او دوستان و شرکای تجاری شگفت انگیزی داره.

ارزش گذاری برای افراد، داشتن چشم انداز و زندگی باهدف بسیار مهم بوده، زیرا Origami Owl بارها و بارها گسترش یافت. تو اتاق هیئت مدیره، بلا غالباً جوونترین فرد دور میز هستش و باعث شده مردم به خاطر سن کمی که دارن موفقیت و نظرات اون رو نادیده بگیرن، اما ایزابلا به این چیزا توجهی نداره.

اون اعتقاد جدی به خود و هدفش داره که باعث میشه در مقابل کسانی که فکر نمیکنن سن اون کافی هستش یا تجربه کافی برای انجام کاری بزرگ رو نداره، ایستادگی کنه. اون بارها و بارها از اثبات اشتباهش درس یافته و امیدواره که داستانش سایر نوجوانان رو هم تحریک کنه تا یک جهش تو زندگیشون انجام بدن و بدون هیچ گونه تردیدی احساسات خودشون رو دنبال کنن. هرگز اجازه ندین که کسی به شما بگه که خیلی جوان هستین و نمیتونین رویاهای خودتون رو دنبال کنین.

درخش زندگی با ایزابلا ویمز

ایجاد ارتباطات و راهی برای موفقیت شخصی دقیقاً همون چیزی هستش که اوریگامی بوف داره. شرکت تو یک رویداد Jewelry Bar بسیار دلپذیرتر از یافتن یک قطعه مورد علاقه تو مغازه هستش. کسانی که میزبان اولین تجربه خود تو جواهرات هستن، اغلب از احساسات و زیبایی تماشایی مونتاژ اولین جواهر شخصی خود متعجب میشن.

با چنین انبوهی از داستان های تغییر دهنده زندگی، شرکت اوریگامی میخواست راهی برای به اشتراک گذاشتن شادی ها و غم ها باشه، بنابراین اون ها سایت www.livesparkly.com رو ایجاد کردن که در اون زنان و به ویژه دختران جوان از سراسر جهان داستان جواهرات خودشون رو تعریف میکنن. بعضی از اون ها داستان های احساسی از مبارزه شخصیشون میگن و بعضی دیگه داستان های شادی از پیروزی خانوادگی بیان میکنن. هر داستان منحصر به فرد هستش اما این کار قلب اون ها رو به هم نزدیک تر میکنه.

داستان بلا ویز رو میشه تو گردنبند زندگی خودش خلاصه کرد. چیزی که به اون یادآوری میکنه تا نور مثبتی برای دیگران باشه. نت موسیقی و پیانو برای نشان دادن عشق اون به موسیقی، سنگ تولد اون و یک پروانه برای نشان دادن رشد بسیار زیاد اون از زمان تأسیس شرکت و یادآوری برای ادامه رشد هستش.

یک ذهن زیبا

در حال حاضر، ایزابلا ئیمز به ویژه بر رشد شرکت خود متمرکز شده. اون به عنوان یک دختر جوان به یاد میاره که میخواد تغییری تو جهان ایجاد کنه. گاهی اوقات اون با دادن یک دلار به یک بی خانمان در خیابان تفاوت ایجاد میکنه. بار دیگه، اون با داوطلب شدن تو یک خیریه محلی تفاوتی رو ایجاد کرده. من همیشه میدونم که میخواستم تو زندگی ام کاری انجام بدم که برای دیگران تأثیر خوبی داشته باشه. من تو این کار بسیار خوشبخت بودم و اکنون هدفم پرداخت پیش پرداخت اون هستش.

این شرکت در حال حاضر جذابیت های مخصوص مرتبط با اهداف خاص خودش رو به فروش میرسونه و درآمد اون رو به موسسات خیریه اهدا میکنه. به علاوه، هر ماه یک بنیانگذار اوریگامی تصمیم میگیره که یک خیریه محلی رو با پرداخت یک چک متعجب کنه. اخیراً این شرکت برای حمایت ازHelping Hands for Freedom ، با فروشگاه مایکروسافت همکاری کرده، سازمانی که به خانواده های جانبازان یا متوفی کمک میکنه تا مسکن موقت یا دائمی رو برای اون ها فراهم کنه، زمانی که دیگه تحت پوشش ارتش نباشن.

ایزابلا به ویژه به کودکان بی سرپرست هم کمک میکنه تا از آزارگرهای خود رها بشن و خوشن رو بهبود ببخشن. بلا معتقده که هیچکس برای تحقق رویاهاش پیر نیست، اون همچنین میدونه که تو زندگی با اطرافیان محدودیت سنی معنایی نداره. شما لازم نیست پول داشته باشین تا تغییر ایجاد کنین. این میتونه به آسانی لبخند زدن به یک غریبه، پیشنهاد نشستن با شخصی که به نظر تنها میرسه، تقسیم استعدادهای شما یا اختصاص داوطلبانه وقت خود با یک موسسه خیریه محلی باشه. من با تمام وجود باور دارم که یک نفر کاملاً میتونه دنیا رو تغییر بده.

10-واقعیت-در-مورد-ایزابلا-ویمز

10 واقعیت در مورد ایزابلا ویمز

 • کارآفرین جوان بلا ویمز صاحب جواهرات سفارشی Origami Owl هستش و همچنین ستاره TikTok  با 404 هزار فالور میباشد.
 • اون تو 17 ژوئن 1996 تو چندلر، ایالات متحده آمریکا به دنیا اومد.
 • ویمز تجارت خودش رو از 14 سالگی آغاز کرده و قبلاً جواهرات خودش رو به دوستان و اقوام میفروخته. شناسه Tiktok بلا Dallinxbella هستش.
 • پدر و مادر بلا کریسی و وارن هستن که در چندلر آریزونا زندگی میکنن. ویمز خواهر کوچکتری به نام آدی داره.
 • بلا همچنین یک خوانندس و تو سال 2014 آهنگ Find Your Voice رو تو iTunes منتشر کرده.
 • اون تو سال 2017 با دالین لمبرت، ستاره Youtube ازدواج کرده.
 • این زوج، بلا و دالین در حال اداره کانال یوتیوب خود، با نام کانال Dellavlogs هستن.
 • بلا ویز با نام Bellagraceweems تو اینستاگرام فعال هستش و 149 K فالوور داره.
 • به ویمز جایزه کارآفرین جوان گیلبرت اهدا شد.
 • هیچ اطلاعاتی در مورد ارزش خالص دارایی اون وجود نداره.

کلام آخر

رویای ایزابلا ویمز برای خرید یک ماشین چگونه عملی شد؟ بنیانگذاری که همه کارها رو از صفر شروع کرد، او صاحب یک جیپ سفید هستش که تو سال 2012 اون رو خریداری کرد و نامش رو آلیس گذاشت. زندگی بلا میتونه یه درس زندگی برای نوجوانان و جوانان بشه، اینکه چطور میشه در سنین کم هم به موفقیت رسید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

نظرات

mood_bad
 • هنوز نظری ارسال نشده است.
 • افزودن نظر